Víkendové pobyty

Víkendové pobyty do zaujímavých veľkomiest Sýrie, ktoré majú priame letecké spojenie z Viedne a Budapešti, teda sú Vám na dosah ruky sú dobrou možnosťou ako prvýkrát navštíviť túto krajinu, naštartovať záujem o jej bližšie spoznávanie. Určite treba začať Damaskom a Aleppom. Atrakcie, pamätihodnosti týchto dvoch veľkomiest Vás iste pozitívne prekvapia, naladia. Damask je najstaršie hlavné mesto sveta a podobne ako Damask, jedno z najdlhšie neustále osídlených miest na svete, ktorého názov súvisí s Abrahámovou cestou z Charránu do Kanánu, Aleppo (Halab). Víkendové pobyty, ideálne trojdňové, či predĺžený víkend, nielen pre pracovne zaneprázdnených majú svoje čaro a vyjdú lacnejšie než dlhší pobyt. Možno ich organizovať po vlastnej osi, alebo sa spoľahnúť na cestovné kancelárie. V nasledujúcej časti textu nájdete prototypy dvoch víkendových pobytov v spomínaných veľkomestách. Zájazdy sme vytvorili pre Vašu inšpiráciu, čiže ich neorganizujeme.

DAMASK

Prvý deň – piatok: prílet; transfer do hotela; rušné večerné mesto – prvý kontakt s orientom a jeho vôňami; večera; posedenie pri káve a vodnej fajke v štýlovej kaviarni.

Druhý deň – sobota: návšteva Umajjovskej mešity s hrobkou Jána Krstiteľa alebo inej svetovo unikátnej pamiatky podľa Vášho výberu; potulky mestom spojené s nákupom v známom Starom Bazáre – súk Al-Hamidie, kde úplne uspokojíte svoju nákupnú vášeň od nákupu látok, kašmíru, korenín, zlatých šperkov až po kovotepecké výrobky; večera v originálnej reštaurácii s tancom dervišov.

Booking.com

Tretí deň – nedeľa: prehliadka paláca Al-Azm s rafinovaným a prekrásnym interiérom a ukážkou tradičných remesiel a krojov, ktorá je ojedinelá svojho druhu na Blízkom východe; obed v uliciach čulého mesta; odlet domov.

Cena zahŕňa – letenku, letiskový transfer, ubytovanie v 5* hoteli s raňajkami, miestneho sprievodcu ovládajúceho slovenský jazyk, poistenie voči úpadku CK.

Cena nezahŕňa – víza, vstupy, stravu, poistenie liečebných a cestovných nákladov.

ALEPPO

Prvý deň – piatok: prílet; transfer do hotela, prechádzka živým nočným mestom; večera, posedenie v štýlovej kaviarni s vodnou fajkou pri pohľade na citadelu, dominantu mesta.

Druhý deň – sobota: návšteva dominanty mesta – Aleppského hradu – Citadely, príkladu islamskej vojenskej architektúry; návrat cez staré mesto a súk s tradičnými uličkami pomenovanými podľa tovaru – zlatá, medená, bavlnená …; večera v meste, v ktorom sa miesili kultúrne vplyvy Európy a Ázie, ktoré mu dodali výnimočnú krásu a atmosféru.

Tretí deň – nedeľa: závan minulých tisícročí Vás fascinuje v archeologickom múzeu pri pohľade na vzácne a originálne pamiatky z vykopávok miest Ebla a Mari, ktorých história siaha až do čias neolitu; obed v arménskej štvrti Džedejdé z čierneho a bieleho mramoru s množstvom fresiek; odlet domov.

Cena zahŕňa – letenku, letiskový transfer, ubytovanie v 5* hoteli s raňajkami, miestneho sprievodcu ovládajúceho slovenský jazyk, poistenie voči úpadku CK.

Cena nezahŕňa – víza, vstupy, stravu, poistenie liečebných a cestovných nákladov.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to