Zdravie

Zdravie si treba uchovať aj počas pobytu v Sýrii. No môže sa stať, že predsa len budete potrebovať lekársku pomoc. Ak cestujete s CK, ohláste Vás zdravotný problém sprievodcovi, ktorý sa o všetko postará. Je však potrebné a to platí aj pre individuálne, neorganizované pobyty, si pred cestou vybaviť poistenie liečebných nákladov, zabezpečiť kvalitné cestovné poistenie. Nezabúdajte, že všetky lekárke ošetrenia počas ubytovania je totiž potrebné platiť ihneď v hotovosti, až následne doma Vám ich poisťovňa preplatí. Zdravie bez bohatstva je polovičná choroba, ako hovorí klasik a zvlášť to platí pri pobytoch v cudzine, od našich pomerov exotickej. Nešetrite preto na poistení liečebných nákladov, na svojom zdraví! Asi netreba zvlášť zdôrazňovať, že zdravotná starostlivosť v Sýrii je výrazne pod západnými štandardmi a základné lieky nie sú vždy k dispozícii. Samozrejme, v prípade vážnej zdravotnej núdze sa môžete obrátiť aj na naše veľvyslanectvo v Damašku, pod ktoré spadá aj územie Libanonu. To Vám minimálne zabezpečí presun peňazí od Vašich najbližších (ak nemáte so sebou väčšiu hotovosť či kreditnú kartu) či sponzorov pobytu.

Zdravotná starostlivosť

Je zabezpečená súkromnými klinikami ako aj štátnymi nemocnicami a zdravotníckymi centrami. Veľa lekárov študovalo v krajinách bývalej východnej Európy.

Počet nemocníc: 500
Počet zdravotníckych centier: 1 400
Počet nemocničných lôžok: 37 000

Booking.com

Lekárne

Miestne lekárne sú dobre vybavené pre liečbu najbežnejších chorôb, ako sú žalúdočné problémy a hnačky u cestujúcich. Lekárnici často hovoria trochu po anglicky. Ak je to potrebné, môžete požiadať Váš hotel, aby Vám zavolal lekára, zabezpečil lieky. Návšteva Vašej hotelovej izby bude ale niečo stáť. Najlepšie bude, ak zostanete v prvom rade zdraví. Pri hľadaní hotového jedla si vyberte reštaurácie, ktoré sú zaneprázdnené. Ak sa na niečo doma liečite, vezmite si svoje lieky (aj so zásobou navyše) so sebou. Nečakajte, že v Sýrii nájdete všetky lieky, ktoré užívate. Ak si musíte niečo kúpiť v lekárni, požiadajte o zahraničnú značku (vyrobenú v EÚ alebo USA) lieku. Budete si za to musieť priplatiť, ale aspoň zvýšite šance, že dostanete skutočný liek. Niektoré predávané výrobky majú neistý pôvod, zloženie a podľa niektorých miestnych lekárnikov sú neúčinné.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to